Podpisanie umowy warunkowej

Kategoria: Aktualności | Dodane 25.05.2020 o godzinie 14:20

Fabryka Obrabiarek do Drewna zawarła dziś warunkową umowę sprzedaży gruntów. Nabywcą działek jest Polski Holding Nieruchomości. Fundusze ze sprzedaży przyczynią się do przeniesienia fabryki poza obręb Bydgoszczy co sprawi, że fabryka będzie miała o wiele większe możliwości rozwoju poprzez nową infrastrukturę.

 

"Grupa Kapitałowa PHN podpisała warunkową umowę nabycia oraz przedwstępne umowy nabycia od Fabryki Obrabiarek do Drewna kompleksu działek, składającego się z trzech części, położonych blisko centrum Bydgoszczy. Na zakupionych gruntach o łącznej powierzchni ponad 4 ha Polski Holding Nieruchomości zamierza zrealizować projekty inwestycyjne, w których powstanie ponad 600 lokali mieszkalnych.

Nabycie prawa użytkowania wieczystego do gruntów przy ul. Nakielskiej 53 w dzielnicy Wilczak jest realizacją porozumienia o współpracy podpisanego między PHN i Fabryką Obrabiarek do Drewna w ubiegłym roku. Spółki rozpoczęły działania, których celem jest zagospodarowanie i jak najlepsze wykorzystanie nieruchomości w Bydgoszczy i okolicach. Wartość transakcji w zakresie większej części nabywanej nieruchomości (dwóch z trzech części) o łącznej powierzchni 3,9 ha wyniosła 17,5 mln PLN netto.

Przy podpisaniu umów obecni byli Wiceministrowie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas i Tomasz Szczegielniak nadzorujący podmioty będące stronami umów.

Cieszę się, z podpisania tych umów. Wierzę, że inwestycje, które na tych terenach zrealizuje Polski Holding Nieruchomości  przywrócą je Bydgoszczanom. To dowód na to, że spółki Skarbu Państwa potrafią współpracować i w swoich przedsięwzięciach mieć na uwadze nie tylko ich skutki biznesowe, ale i dobro społeczności lokalnych – powiedział Wiceminister Aktywów Państwowych Tomasz Szczegielniak.

Bydgoszcz będzie kolejnym miastem regionalnym, w którym posiadamy nasze nieruchomości. Transakcja nabycia gruntów położonych w bardzo atrakcyjnej części miasta, z dobrym dostępem do infrastruktury miejskiej i bliskością terenów zielonych, świetnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju w największych miastach regionalnych w Polsce. Pozytywne skutki odczują mieszkańcy, bo rozwój terenów blisko centrum miasta da impuls do dalszego rozwoju Bydgoszczy – powiedział Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Inwestycja realizowana przez PHN stanowić będzie również kontynuację pozytywnych przemian w otoczeniu Śródmieścia Bydgoszczy związanych z uzupełnieniem struktury mieszkaniowej oraz rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Teren zakupiony przez PHN jest w większości niezabudowany, a na jego części położonej bliżej ulicy Nakielskiej znajdują się zabytkowe budynki fabryczne.

Dla FOD to nowe otwarcie o historycznym znaczeniu. Za nami 155 lat nieprzerwanej produkcji maszyn do obróbki drewna. Założyciel firmy Carl Blumwe uznał wtedy, że najlepszym miejscem będą tereny położone w podbydgoskiej gminie Wilczak nad Kanałem Bydgoskim - ważną drogą tranzytu towarów między zachodem, a wschodem Europy. Postanowiliśmy wykorzystać jego logikę. Nasza przyszła, nowoczesna siedziba położona będzie w podbydgoskiej gminie tuż przy budowanej drodze ekspresowej S-5 łączącej porty trójmiasta z Europą zachodnią. Wzbogacimy obszar metropolitalny Bydgoszczy. Jestem rodowitym bydgoszczaninem i cieszę się bardzo, że moje miasto Bydgoszcz zyskało solidnego inwestora, który zrealizuje bardzo ważną prorozwojową inwestycję służącą dobru jego mieszkańców – powiedział Andrzej Walkowiak, Prezes Zarządu Fabryki Obrabiarek do Drewna."

Żródło: https://www.phnsa.pl/